Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

ВПЛ: загальна інформація про захворювання

Запитання / Відповідь
Поговоримо про ВПЛ (Вірус Папіломи Людини) - одну з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом! Згідно з останніми статистичними даними, на сьогодні виявити цей вірус можна у 60-70% чоловіків і 70-80% жінок.

Загальні факти про ВПЛ

Отже, ми знаємо:

✔️ Чоловіки і жінки можуть заразитися ВПЛ з однаковою ймовірністю. ВПЛ найчастіше передається статевим шляхом, але зафіксовані й деякі інші способи передачі вірусу. Є міф про те, що ВПЛ не страшний чоловікам. Однак, зі 100% випадків зараження ВПЛ високого онкогенного ризику - 35% припадає на чоловіків. Тож ще й як страшний, але, дійсно, якщо у чоловіка онкогенний штам може не проявиться протягом усього життя, то у жінки той самий штам може викликати дуже погані наслідки аж до раку шийки матки.

✔️ Існує близько 200 типів ВПЛ, 40 з них вражають аногенітальну ділянку і вважаються венеричним захворюванням.

✔️ Понад 80% сексуально активного населення протягом життя інфікується ВПЛ.

✔️ Хороші новини: у більшості організм самовиліковується від вірусу (самоелімінація) і протікає безсимптомно.

✔️ Типи 16, 18, 31, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 вважаються такими, що здатні викликати рак. Найбільш онкогенні - це типи під номерами: 16, 18, 31 и 45.

Чому заражаються ВПЛ?

Найпоширеніших причин всього дві, і вони гранично банальні:❗️ Ранній початок статевого життя без засобів запобігання.
❗️ Часта зміна статевих партнерів.

ВПЛ заражаються за допомогою сексуального контакту (вагінального, анального або орального) - тільки в разі, якщо партнер уже інфікований цим вірусом. Найчастіше заражаються під час вагінального або анального сексу. ВПЛ може передаватися і тоді, коли інфікована людина не відчуває жодних ознак або симптомів. Цей вірус може перебувати в "сплячому" режимі все життя людини.

Як лікувати?

На даний час ЛІКАРСТВА від ВПЛ НЕ існує.
При безсимптомному перебігу лікування НЕ потрібне.

❓ Навіщо тоді проходити аналізи, якщо ВПЛ не лікується?
Насамперед, це потрібно для розуміння, чи перебуваєте ви в групі ризику, а також для визначення подальшої частоти обстеження.

ВАЖЛИВО: ВПЛ - НЕ ЗНАЧИТЬ РАК і не є фактором для розвитку ракового захворювання, однак, ВПЛ - "провокатор" озлоякіснення клітин. Важливим тут є отримання правильної інформації.

Для запобігання розвитку онкозахворювань і чоловік, і жінка мають щороку відвідувати своїх лікарів (уролога та гінеколога) і здавати ВПЛ-тест. Також можна подбати про дітей, і в період, коли дитині 9-14 років, - зробити їй щеплення вакциною від ВПЛ, тобто ДО початку статевого життя.