Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Синдром тривожних дам: симптоми та лікування

"Синдром тривожних дам" або правильніше - вульводинія - хронічний біль і дискомфорт у зовнішніх статевих органах і присінку піхви.

"Синдром тривожних дам" - хвороба чи вигадка?

На жаль, це справжнісінька хвороба, до того ж має вона постійний характер і супроводжується пульсуючими відчуттями, свербінням, печінням та іншими неприємними симптомами, які посилюються під час статевого акту...

Головне питання, яке мучить лікарів, - чи можливо, що болі у вульві виникають у жінок, які займаються сексом проти свого бажання, або ті, у кого в минулому був невдалий сексуальний досвід? Або, навпаки, - у тих, хто ще не займався сексом і накручує себе психологічно до настання справжнісінького фізичного болю?

Про синдром тривожних дам і методи лікування

"Синдром тривожних дам" - рідкісне захворювання на стику фізіології та психології, і саме тому лікарі досі губляться, призначаючи лікування.
Ось, що відбувається: якщо жінка відчуває біль, вона постійно напружена, через що первісна проблема може загостритися, утворюючи замкнуте коло:

біль породжує біль. Техніка розслаблення і психотерапія допомагають розірвати порочне коло, і про це варто пам'ятати: не завжди фізичні нездужання лікуються "фізично" - іноді вони мають психічне коріння.
АЛЕ (і це хороші новини) - вульводинії це не стосується!

Дійсно, в дослідженнях щодо цього захворювання було встановлено, що серед жінок, яких турбували певні страхи, вульводинія траплялася частіше, але страхи самі по собі не були причиною захворювання. Страждати від вульводинії можна і не маючи психологічних проблем або хворобливого сексуального досвіду.

На жаль, "синдром тривожних дам" досі якісно не вивчений, і всі методи лікування - експериментальні. Одним і справді допомагають техніки медитації, йога та вправи на розслаблення м'язів тазу, іншим - малі дози антидепресантів, третім - гормональна терапія зі збільшенням дози естрогену.

На сьогодні можна порекомендувати одне: не робити того, що викликає біль!
Якщо ви відчуваєте біль під час статевого акту, важливо, щоб ви не змушували себе займатися проникаючим сексом. Якщо вам хочеться сексу, спробуйте інші способи, які не спричиняють болю, - самі або разом із партнером. І обов'язково - зверніться до гінеколога або сексолога!