Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Сколіоз

Що робити в разі сколіозу?
Що таке сколіоз?
Сколіоз - бічне викривлення хребта з обов'язковою наявністю торсії тіл хребців (обертання навколо своєї осі) і деформації в 3х площинах. Існує термін "сколіотична хвороба", характерною особливістю якої є прогресування деформації, пов'язане з віком і ростом дитини.
У дітей найпоширенішим є ідіопатичний ("невідомої причини") сколіоз. Прогресує зі зростанням.

Отже, що ж це може бути?

Цифрові технології та соціальні мережі міцно захопили свідомість і вільний час підростаючого покоління. Якщо раніше, років 15-20 тому, дитину не можна було з двору загнати додому, то зараз прогресує гіподинамія і відсутність бажання активно проводити відпочинок. Діти стають вразливішими до утворення різних деформацій через зниження працездатності їхнього м'язово-зв'язкового апарату, особливо в період активного росту. Насамперед страждає хребет і, у зв'язку з цим, частою патологією є сколіоз.

Ключові симптоми: асиметрія тіла (різна висота стояння лопаток, надпліч, сідниць), у разі тяжкого ступеня - формування реберного горба, обмеження рухів, болі та швидка стомлюваність у спині під час фізичного навантаження. Сколіоз може залучати до процесу від одного до 3-х відділів хребта, буває право-, лівостороннім, різного ступеня: від 10° (легкий) до 30° і більше (важкий). Основним методом дослідження є стандартна рентгенографія хребта в 2-х проекціях.
Лікування: обов'язкове регулярне заняття лікувальною фізкультурою, дихальною гімнастикою (методика К. Шрот), масаж м'язів спини, електростимуляція, лікувальне плавання, кінезіотейпування, у разі важкої деформації - корсетування або оперативне лікування.
.
Виявити та лікувати захворювання краще завчасно, тому, шановні батьки, переконливе прохання✔: звертайте увагу на поставу своїх чад, робіть зауваження, вранці перед дзеркалом фіксуйте поставу в правильному положенні. Навчіть дитину робити зарядку та правильно сидіти за столом і партою.