Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Коли час відвідати проктолога?

Проктолог Запоріжжя
Проктолог Бородінський
Проктолог - це вузькоспеціалізований лікар, який займається запобіганням, діагностикою та лікуванням захворювань товстої кишки, анального отвору, періанальної ділянки (ділянка навколо заднього проходу) і промежини. Незважаючи на те, що проктологія - це вузька спеціалізація, лікар-проктолог повинен володіти великими знаннями з інших галузей медицини

У чому різниця між проктологом і колопроктологом?

Проктолог і колопроктолог - це один і той самий фахівець.

Поява двох визначень пов'язана зі спробою зробити назву спеціальності більш всеосяжною. Річ у тім, що в перекладі з латинської "проктос" означає "задній прохід". Те, що проктолог спеціалізується на лікуванні захворювань товстої кишки, у назві не було відображено. У зв'язку з чим 1997 року "проктологію" перейменували на "колопроктологію" ("colon" з латинської "товста кишка"), а лікаря-проктолога стали називати колопроктологом.

Група ризику та симптоми розвитку
проктологічних захворювань.

Багато лікарів радять регулярно проходити обстеження, навіть якщо вас нічого не турбує. Адже деякі хвороби можуть довгий час розвиватися без особливих симптомів. Проктологічні хвороби не виняток. Однак багато пацієнтів замислюються про прийом проктолога тільки тоді, коли симптоми захворювання терпіти вже неможливо.

Будь-якій хворобі простіше запобігти, ніж вилікувати. Але навіть якщо захворювання уникнути не вдалося, то лікувати його набагато простіше, коли пацієнт звертається по медичну допомогу за перших скарг. За появи будь-яких симптомів проктологічних хвороб не зволікайте з відвідуванням проктолога, а тим паче не займайтеся самолікуванням. Це може призвести до того, що Ви все одно звернетеся до лікаря, але вже з важчою формою захворювання.

Боятися і соромитися лікаря-проктолога зовсім не потрібно. По-перше, для лікаря Ви насамперед пацієнт, який потребує медичної допомоги. І не важливо, чоловік ви чи жінка. По-друге, сучасне обладнання дає змогу провести діагностику та лікування максимально безболісно.
Тепер давайте розберемося, хто перебуває в групі ризику розвитку проктологічних захворювань і для кого відвідування проктолога має стати обов'язковим заходом:

вагітні та жінки, які нещодавно народили,
чоловіки і жінки старше 45 років,
люди з надмірною вагою,
представники "сидячих, стоячих" професій,
люди, які працюють із важкою вагою, спортсмени,
любителі нездорової їжі,
люди, які ведуть малорухливий спосіб життя,
ті, хто переніс операції в ділянці прямої кишки,
які мають спадкову схильність до проктологічних захворювань,
які приймають гормональні контрацептиви або зловживають проносними засобами,
практикують анальний секс.

Як бачите, список тих, хто схильний до проктологічних захворювань, досить великий. Якщо Ви не належите до жодної з цих груп, але виявили в себе низку симптомів, які можуть свідчити про наявність у Вас проблем проктологічного характеру, то відкладати відвідування фахівця не можна.
Розглянемо симптоми, за яких необхідно звернутися до проктолога.
Біль і дискомфорт у ділянці ануса та прямої кишки. Неприємні відчуття можуть бути постійними або виникати, наприклад, під час ходьби, тривалого сидіння або після дефекації.

Печіння та свербіж у ділянці анального отвору. Можуть бути постійними або з'являтися на деякий час.

Різні виділення з прямої кишки. Поява слідів крові, слизу, гною на туалетному папері, спідній білизні або калових масах - це дуже серйозний і небезпечний симптом, який вимагає негайного звернення до проктолога.
Поява будь-яких змін або новоутворень у ділянці ануса. Сюди можна віднести появу почервоніння, шишок, виразок, гнійників. Навіть якщо вони не викликають у Вас жодних болісних відчуттів, не варто чекати, що вони зникнуть самостійно.

Естетичні зміни в ділянці анального отвору. Будь-які папіломи, кондиломи, тріщини, бахромки можуть свідчити про наявність якихось захворювань або спричинити їхній розвиток.

Проблеми, пов'язані з дефекацією. Проноси, закрепи, часті або навпаки рідкісні випорожнення, нетримання калових мас, гази, поява несправжніх позивів до дефекації - симптоми, які можуть свідчити про наявність захворювань проктологічного характеру.

Вихід назовні гемороїдальних вузлів. Поява округлого утворення або припухлості анального отвору - це один із найважливіших симптомів, що свідчать про наявність геморою, який у жодному разі не можна ігнорувати.
Травма аноректальної ділянки. Будь-які порізи, забої та інші пошкодження ануса, кишечника або його тканин вимагають негайного візиту до проктолога.

Стороннє тіло в прямій кишці. Попадання чужорідного тіла в пряму кишку, яке не може вийти назовні природним шляхом, може статися через абсолютно різні причини. Не соромтеся звертатися по допомогу до проктолога.