Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

ПАП-ТЕСТ

ПАП-ТЕСТ Запоріжжя
ПАП-ТЕСТ у Запоріжжі
РАР-тест
Метод рідинної цитології з забарвленням за Папаніколау (Пап-тест/РАР-тест) рекомендований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я як "золотий стандарт" діагностики раку шийки матки.
Результативність Пап-тесту становить 95 %, тоді як чутливість традиційних методик не перевищує в деяких випадках 40 %. Пап-тест допомагає виявити хворобу навіть тоді, коли клінічні симптоми ще відсутні. Рак шийки матки має тривалий період розвитку - у середньому 10-15 років, а отже, важкого захворювання можна уникнути! З моменту, коли Пап-тест було запроваджено в медичну практику (у 1950 р.) смертність жінок від раку шийки матки знизилася в 10 разів.

Кому рекомендований Пап-тест?

Найчастіше рак шийки матки виникає у жінок віком 45-55 років, у жінок у постменопаузі, у віці після 65 років. Однак є дані про збільшення зростання захворюваності серед жінок молодше 30 років. Причому у 18 % у цій віковій групі, після скринінгу, захворювання виявляється вже на пізній стадії, коли лікування може бути не таким ефективним.

Мета Пап-тесту - виявити рак in situ, тобто рак "0-ї" стадії. Це допомагає призначити ефективне "зберігаюче" лікування, скоротити його терміни, уникнути ускладнень.
Для дослідження беруть зішкріб із поверхні шийки матки та цервікального каналу, а також із зони трансформації, в якій найчастіше - до 80% виникає патологічний процес, що є перевагою дослідження методом рідинної цитології.

Цитологічна класифікація за Папаніколау:

1-й клас - нормальні клітини;
2-й клас - зміна форми клітин, зумовлена запальним процесом у піхві та/або шийці матки;
3-й клас - присутні поодинокі клітини з аномалією ядер і цитоплазми (підозра на злоякісне новоутворення);
4-й клас - присутні окремі клітини підозрілі щодо злоякісності;
5-й клас - присутня велика кількість типово ракових клітин.
Пап-тест рекомендується всім жінкам репродуктивного віку, починаючи з 21 року. Виконувати його рекомендується кожні два роки, обов'язково за наявності гінекологічних патологій вірусної природи (загострені кондиломи, генітальний герпес), тривалого приймання протизаплідних і гормональних препаратів, появи нетипових виділень зі статевих шляхів, безпліддя. За негативних результатів Пап-тест виконується один раз на три роки.
Як підготуватися до Пап-тесту?
1. Здача аналізів
Здавати аналіз рекомендується не раніше, ніж на 5-й день менструального циклу і не пізніше, ніж за 5 днів до початку менструації. Напередодні та в день дослідження не виконувати спринцювання піхви, а за 2-3 дні виключити застосування жировмісних вагінальних препаратів (свічки, креми, вагінальні таблетки). Під час менструації, а також раніше 24-48 годин після статевого контакту, інтравагінального УЗД і кольпоскопії взяття мазка не проводиться!
2. Додаткова діагностика
Щоб унеможливити ризик розвитку цього важкого захворювання, подбайте про своє здоров'я, запишіться до лікаря-гінеколога в Sensus і виконайте Пап-тест.
Будьте здорові!