Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Оваріальний резерв: що це і які треба здавати аналізи,
щоб виміряти ОР?

Ми вже розповідали про заморозку яйцеклітин. Сьогодні розповімо про оваріальний резерв (ОР) яєчників - ще одне питання, яке нас попросила розкрити одна з підписниць у нашому Instagram.

Коли народжувати дітей і до чого тут ОР (Оваріальний Резерв)?

Не так давно провели опитування і з'ясувалося, що більшість жінок з тих, хто взяв участь у цьому опитуванні, ставлять на перше місце сім'ю, а лише потім кар'єру.

Водночас майже половина учасниць (50%!) готова приділяти своїй сім'ї менше часу заради збільшення доходу, а 18% - заради кар'єрного зростання.

Працювати на постійній основі в позаробочий час змушені приблизно 20% опитаних. А 75% респондентів хоча б один раз відмовлялися від відпустки з сім'єю або переносили таку через робочі справи.

У цьому світлі оваріальний резерв - запас повноцінних, якісних яйцеклітин у яєчниках - вкрай важливий показник, який має знати кожна жінка, яка в найближчому майбутньому бажає завагітніти.

Аналізи для визначення оваріального резерву (ОР)

Майже кожна 10-а жінка стикається з передчасним виснаженням яєчників. Це означає, що до 35 фертильність такої жінки близька до нуля, а до 45 настає рання менопауза.

Для визначення ОР існує 3 тести:
1️⃣ Аналіз на ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) - кров із вени під час менструального циклу. Це найстаріший метод, який зазвичай роблять для уточнення показників двох інших.

2️⃣ Аналіз на кількість антральних фолікулів - визначається за УЗД за допомогою вагінального датчика на 2-4 день менструального циклу.

3️⃣ Аналіз на АМГ (антимюллерів гормон) - кров з вени в будь-який день менструального циклу. АМГ найкраще показує оваріальний резерв. Пік гормону припадає на 25 років, далі поступово падає.

Бажано робити всі 3 аналізи, щоб отримати максимально повну й об'ємну картину оваріального резерву (або як його ще називають - яєчникового резерву).

Чому важливо знати свій оваріальний резерв?

Ключова думка: оваріальний резерв НЕ повинен бути зниженим, бо за низького оваріального резерву варто терміново замислитися над тим, коли і як планувати вагітність. Однак, загалом, ОР бажано знати кожній жінці, яка хоче завагітніти в осяжному майбутньому.

За низького ВР є такі варіанти:
екстрено намагатися завагітніти самій;
заморозити яйцеклітини і використати їх у циклі ЕКЗ, коли настане час для сім'ї;
заморозити ембріони, якщо вже є партнер.