Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

ГУС або "Про що мовчать жінки"

Запитання / Відповідь
Якщо хлопчаки зроблені з веснянок і хлопавок, лінійок і батарейок, то дівчата - з гормонів, гормонів і ще раз гормонів.

Найбільш актуально це для жінок після 40 - на жаль, але кожна рано чи пізно зіткнеться з менопаузою. При цьому у багатьох розвинеться генітоуринарний синдром (ГУС).

Що таке ГУС?

Генітоуринарний синдром вважається захворюванням зовнішніх статевих органів жінки, і зазвичай спричинений зниженням рівня естрогенів.

Синдроми такі:

✔️ сухість і печіння в інтимній зоні (55-75%);
✔️ болісний статевий акт (40%);
✔️ прискорене, болісне сечовипускання (20%);
✔️ нетримання сечі (40-50%);
✔️ часті цистити (10%).

Багато жінок, особливо радянських часів, про це не говорять. Ба більше, багато хто досі вважає, що в 50 років пора закінчувати жити статевим життям, що є цілковитою помилкою. Дорогі жінки, перше і найважливіше, що ви можете зробити просто зараз - припинити замовчувати проблеми!
Пам'ятайте: часи змінюються, і зараз ГУС піддається лікуванню.

Що робити?

Скаже вам будь-який грамотний гінеколог - почати потрібно з немедикаментозних методів (якщо, звісно, відсутні інші захворювання).

Це означає:
знизити вагу (якщо є надлишки);
зайнятися фізичною активністю;
кинути палити, нарешті.

Дієтотерапія, фізичне навантаження і відмова від куріння насправді (без жартів!) можуть серйозно вплинути на поліпшення роботи внутрішніх органів і позитивно позначитися на виробленні необхідних гормонів.

У разі неефективності немедикаментозної терапії або для закріплення досягнутого результату призначають ЗГТ (Замісна Гормональна Терапія).
Мета ЗГТ - частково замінити гормональну функцію яєчників у разі дефіциту статевих гормонів, використовуючи мінімально-оптимальні дози препаратів, що реально покращили б стан пацієнта та забезпечили профілактику пізніх обмінних порушень.

А чи може ГУС бути у молодих? Може.
Особливо, якщо у дівчини знижений рівень естрогенів з тих чи інших причин (приймання ліків, вроджені аномалії або набуті хвороби яєчників).