Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Дисплазія тазостегнових суглобів

Діагностика та лікування захворювання Дисплазія кульшових суглобів. Ортопед Запоріжжя
Що таке дисплазія кульшових суглобів і як з нею боротися? Чи є дисплазія кульшових суглобів вироком для дітей? Ці питання завжди дуже актуальні для батьків, оскільки ця патологія одна з найпоширеніших серед захворювань опорно-рухового апарату в дітей до 1 року.

Дисплазія кульшових суглобів, що розвивається

⠀⠀⠀⠀Дисплазія кульшових суглобів, що розвивається, є порушенням розвитку кульшової западини, що може призвести до вивиху або підвивиху голівки стегнової кістки. Це означає, що головка не розміщується належним чином у суглобовій западині, а перебуває за її межами. Ортопед завжди працює спільно з сімейними лікарями, оскільки 80% пацієнтів на прийом приходять за направленням від фахівців першого рівня.
⠀⠀⠀⠀Найпоширенішими симптомами є асиметрія сідничних і стегнових шкірних складок, обмеження рухів у тазостегнових суглобах.
Досі встановити єдину причину цієї патології не є можливим, але найпоширенішими можуть бути:
⠀⠀⠀- маловоддя, двійня,
⠀⠀⠀- тазове передлежання,
⠀⠀⠀- дисплазія т/б суглобів у сімейному анамнезі.
⠀⠀⠀⠀У дівчаток захворювання зустрічається в 6 разів частіше, ніж у хлопчиків.
Типовими симптомами можуть бути:
⠀⠀⠀-обмеження рухів або надмірне розведення в тазостегновому суглобі
⠀⠀⠀- асиметрія шкірних складок на ніжках
⠀⠀⠀- вкорочення ураженої нижньої кінцівки
⠀⠀⠀- характерне клацання під час відведення стегон.
⠀⠀⠀⠀ Батьки, якщо ви зараз побігли роздягати свого малюка і дивитися шкірні складки на ніжках, не панікуйте! Не завжди за дисплазії цей симптом є достовірним.
⠀⠀⠀⠀Як відбувається діагностика? Діагноз "дисплазія кульшового суглоба" ставиться на підставі рентгенологічних або УЗ- дослідженнях, а також клінічного огляду. Тому важливо відвідувати ортопеда на першому році життя в 1, 3, 6, 12 місяців.
⠀⠀⠀⠀Як лікувати дисплазію т/б суглобів? Чим раніше розпочато лікування, тим краще. Використовують різні фіксатори на 23 години на добу (подушка Фрейка, стремена Павлика, апарат Гневковського тощо) - ці пристосування допомагають утримувати голівки стегнових кісток у правильному положенні, що дає можливість сформуватися суглобовій западині. Курс фізіолікування, масаж.
⠀⠀⠀⠀При важких формах дисплазії - вивих стегна - лікування може починатися з системи витягування "over head" , з подальшою фіксацією гіпсовими пов'язками.
Які найкраще використовувати фіксатори і взагалі чи потрібні вони при дисплазії?
Стремена Павлика
Складаються з м'яких бандажів для гомілок, надплічних лямок і штрипків, що згинають і відводять. Завдяки штрипкам стремена дають змогу одночасно відводити ніжки в сторони та фіксувати їх у потрібному положенні в суглобах. Переваги: ціна 400-500 грн, не вимагає обов'язкового зняття одягу для зміни памперса, легкий. Недоліки: складності в одяганні (безліч лямок), менш ефективні у віці від 6-12 місяців.
Апарат Гневковського
Складається з металевого пояса і манжеток для стегон, обшитих м'якими матеріалами, здебільшого це шкіра або замша. Пояс і манжети з'єднуються шарнірними замками, завдяки яким можна змінювати кут згинання і відведення стегон у міру зростання дитини. Переваги: використовується під час лікування дисплазії важкого ступеня (вивих стегна), тривале використання завдяки можливості коригувати ширину. Недолік: ціна від 1,5К грн, жорсткий, вік від 6 місяців.
Слінг
Обговоримо ще один винахід, який викликає запитання. Слінг. Штука для носіння дитини перед собою (на грудях батьків). Якщо слінг правильно підібрано, це корисно для тазостегнових суглобів.