Бажаєте, ми передзвонимо Вам?
Не відходьте від телефону! Скоро Вам передзвонять!

Ставлення до болю під час місячних і що таке дисменорея

Велика проблема - як жінки ставляться до болю під час менструації. Ми вирішили розкрити це питання і прояснити кілька важливих тез.

Два табори

Є така поширена думка, що жінки діляться на 2 табори:

Перші: хто вважає біль нормою
Така дівчина каже собі: "Це окей, я ж жінка, всі терпіли, і я повинна" і т.д.

У підсумку живуть у страху перед менструацією, як перед нальотом фашистів. І терплять, ні з ким це не обговорюючи!

Другі: хто вважає будь-який біль (навіть незначний) НЕнормальним
Такі одразу журяться з приводу здоров'я своєї репродуктивної системи, відчувають великий стрес і закручують себе в справжнісінький невроз.

Знання про менструацію = СИЛА!

Отже: що важливо знати?

Менструація може бути болючою, але... що відбувається в цей момент в організмі жінки? А відбувається ось що: під час менструації матка позбувається ендометрія, який не знадобився цього місяця для зачаття майбутньої дитинки.

М'язова стінка матки в цей період починає енергійно скорочуватися, що відчуваються найчастіше як легкий дискомфорт. Однак у деяких жінок менструальні спазми бувають болючими.

Згідно із загальноприйнятою версією, справа - у простагландинах - речовинах, які організм виділяє, щоб змусити матку скорочуватися. Вони ж - підвищують чутливість до болю. Тому болюча менструація буває у жінок, у яких занадто багато простагландинів.

Це називається - "первинна дисменорея" (синоніми: "альгодисменорея" або "альгоменорея", але вони вважаються застарілими) - індивідуальна особливість організму, з якою потрібно навчитися жити. Неприємно - так, "не пощастило" - можливо, але ви - здорова жінка, яка має такі ось "особливості"

"Первинну дисменорею" діагностує лікар-гінеколог. Він же може діагностувати і "вторинну дисменорею" - діагноз, пов'язаний з одним або кількома захворюваннями. Наприклад, з: ендометріозом, аденоміозом, міомами, стенозом тощо.

Відрізнити первинну ("природну") дисменорею від вторинної (викликаної захворюваннями) нам допомагають ваші Скарги. Дуже непросто поставити діагноз і призначити правильні аналізи, якщо ви не скаржитеся і вважаєте будь-який біль нормальним. Тому біль вважати нормальним - НЕ МОЖНА, але допомогти визначити справжні причини болю може тільки гінеколог - лікар, який навчався багато років за фахом. І ось вам ще одна причина записатися на плановий огляд!

ВИСНОВОК: дорогі жінки, не забувайте відвідувати гінеколога в профілактичних цілях, і, будь ласка, - чесно розповідайте про всі симптоми, що вас турбують!